Chcesz zdać egzamin na aplikację? Naucz się kodeksów na 100%!
Egzaminy wstępne na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną, komorniczą i ogólną coraz bliżej, a czasu nie przybywa. Jak zdać?
To pytanie spędza sen z powiek osobom przygotowującym się do chyba jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Przepis na zdanie jest dość prosty – przede wszystkim należy opanować wiedzę kodeksową. To właśnie z Kodeksów i Konstytucji trafia się najwięcej pytań. Ciężko przerobić cały zakres materiału, który jest ogłaszany przez Ministerstwo Sprawiedliwości i dlatego należy rozsądnie pokierować swoim systemem nauki. Po przeanalizowaniu egzaminów z ubiegłych lat można śmiało stwierdzić, że odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania z Kodeksów szansa na przekroczenie progu zdawalności jest coraz wyższa.
APLIKACJA ADWOKACKA I RADCOWSKA
W latach 2011-2013 na egzaminach wstępnych na aplikację adwokacką i radcowską pojawiło się średnio ok. 94 pytania z Kodeksów i Konstytucji.
APLIKACJA KOMORNICZA
Kandydaci na komorników w latach 2011-2013 musieli odpowiedzieć na egzaminie średnio na 113 pytań z Kodeksów i Konstytucji. Jest to wystarczająca ilość do przekroczenia progu zdawalności. Należy pamiętać, że do 2013 roku próg zdawalności na egzaminie wstępnym na aplikację komorniczą wynosił 90 punktów. Teraz jest to 100 punktów.
APLIKACJA OGÓLNA
Średnio 126 pytań trafiło się na egzaminie wstępnym na aplikację ogólną w latach 2010-2013. Jest to liczba gwarantująca przekroczenie progu zdawalności. Wystarczy, że z tej partii materiału wszystkie odpowiedzi będą poprawne.
APLIKACJA NOTARIALNA
Na egzaminie wstępnym na aplikację notarialną w latach 2011-2013 trafiło się mniej pytań z Kodeksów i Konstytucji w porównaniu do pozostałych aplikacji, bo średnio 67. Nie jest to wystarczająca liczba do przekroczenia progu zdawalności, ale na pewno zwiększy ona szanse na pozytywny wynik.
Nie trać czasu - rozwiązuj testy!
W bazie ArsLege znajdziesz ponad 12 000 pytań z Kodeksów i prawie 900 pytań z samej Konstytucji. Wszystkie pytania dotyczą obowiązującego stanu prawnego i posiadają aktualną podstawę prawną, która wyświetla się po zaznaczeniu prawidłowej odpowiedzi.
Potrzebujesz więcej szczegółów? W strefie aplikanta sprawdzisz dokładniej, z jakich aktów i z jakich działów pojawiały się pytania na egzaminach.