Na potrzeby naszej
witryny używamy plików
cookie w celu personalizacji
treści i reklam, analizowania
ruchu na stronie
oraz udostępniania funkcji mediów
społecznościowych.
Korzystanie z portalu oznacza
akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności

Aktualności


Młodzi przedsiębiorcy wprowadzili innowacyjne produkty na rynek i zwiększyli sprzedaż dzięki dotacjom z programu wspierającego pięć wschodnich województw.

MŚP zainteresowane inwestycjami mogą liczyć na dofinansowanie m.in. z programu operacyjnego „Polska Wschodnia” (POPW). Obejmuje on województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Budżet programu przeznaczony nakończącą się perspektywę finansową wynosił 8 mld zł. Pochodzące z tej puli pieniądze pomogły przedsiębiorcom zrealizować ponad 2 tys. innowacyjnych projektów. Ze wsparcia skorzystało ponad 3,3 tys. młodych spółek.

Czytaj więcej

E-usługi wspierające firmy

 Usługi elektroniczne znacznie ułatwiają prowadzenie biznesu. W ostatnich latach ich wybór znacznie się zwiększył. Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z tego typu narzędzi.    Aby zrealizować wiele spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie trzeba wychodzić z domu. Można załatwić je z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – to wszystko dzięki cyfryzacji i e-usługom zlokalizowanym na różnych platformach i portalach powstałych dzięki wsparciu unijnego programu Polska Cyfrowa. Osoby prowadzące biznes coraz śmielej sięgają po tego typu rozwiązania i – co istotne – coraz wyżej je oceniają. Jak wynika z analizy ekspertów Boston Consulting Group, 68 proc. użytkowników chwali sobie korzystanie z polskich publicznych e-usług i systemów IT. W tym rankingu nasz kraj zajął dziewiąte miejsce na 36 sklasyfikowanych państw. O jakich e-usługach warto pamiętać, prowadząc biznes i na jakie wsparcie dotyczące cyfryzacji firm mogą w najbliższych latach liczyć polscy przedsiębiorcy?  

Czytaj więcej

W pogoni za Zielonym Ładem - Fundusze UE na „zielone” inwestycje

05-05-2022

Zielony Ład to fraza, która od lat zyskuje coraz większą popularność nie tylko w akademickich dyskusjach czy wśród zaangażowanych w tę tematykę fascynatów. Inicjatywy, strategie, programy mające przyspieszyć zieloną transformację realizowane są ze wsparciem z unijnych programów. Także w nowej perspektywie finansowania z Funduszy Europejskich do roku 2027 nie zabraknie projektów oraz środków na ten cel. Miliardy euro za pośrednictwem najróżniejszych programów popłynęły w ramach minionych perspektyw unijnych do firm, samorządów i instytucji wspierających tzw. Zielony Ład. To jednak nie koniec przedsięwzięć ukierunkowanych na realizację ambitnego celu, jakim jest zielona transformacja.

Czytaj więcej

Co czeka firmy w nowym rozdaniu funduszy UE

01-02-2022

Cyfryzacja, B+R, ekoinnowacje – m.in. na to będą unijne pieniądze dla MŚP i start-upów w nowej perspektywie finansowej.

Czytaj więcej

Zimowe weekendy nie muszą być nudne

19-01-2022

W żadnym rejonie Polski nie brakuje atrakcji, które zimą urozmaicą wolne dni. Można pooddychać rześkim powietrzem, pospacerować, odprężyć się w spa, zjeść coś dobrego w regionalnym wydaniu albo zwiedzić nie zawsze oczywiste miejsca. Nie muszą to być góry.   Spragnieni wrażeń powinni odwiedzić znajdujące się w środku Polski Termy Uniejów, które żegnają 2021 r. nocnymi kąpielami sylwestrowymi. Zatrzymać się można w Aparthotelu Termy Uniejów, Hotelu & Spa Kasztel Uniejów lub Medical Spa Hotelu Lawendowe Termy. Gmina Uniejów realizuje projekty współfinansowane z funduszy europejskich, by uatrakcyjnić region łódzki. Z pozyskanych pieniędzy możliwa była m.in. budowa infrastruktury turystycznej, zagospodarowanie terenu wzdłuż Warty i rozbudowa kompleksu basenowego.    

Czytaj więcej

Dotacje pomagają rozwijać innowacje

30-11-2021

Dzięki grantom innowatorzy mają szanse na opracowanie nowych produktów i chętniej rozwijają prace badawcze z naukowcami.

Czytaj więcej

Po fundusze europejskie na sfinansowanie innowacji. Oto lista dostępnych programów.

31-10-2021

Masz w szufladzie nowatorski projekt, ale brakuje środków na jego wdrożenie? Twoja firma planuje wprowadzenie produktu, który może zawojować globalny rynek, jednak barierą jest kapitał niezbędny do sfinalizowania prac? W ramach unijnych programów przyszli i obecni przedsiębiorcy wciąż mogą skorzystać w kilku inicjatyw dających możliwość pozyskania finansowania dla innowacyjnych projektów.  

Czytaj więcej

Szukamy Ambasadorów ArsLege!

05-10-2021

Zamierzasz przystąpić do egzaminu wstępnego na aplikację w 2022 roku? Chcesz uczyć się z ArsLege i motywować innych? Zostań naszym Ambasadorem!

Czytaj więcej

Zmiany (od 1. do ­ 26. września 2020 r.) w aktach prawnych do egzaminów wstępnych 2020!

03-09-2020

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze coraz bliżej. W natłoku nauki kandydaci mogą przeoczyć ostatnie istotne zmiany w aktach prawnych, które obowiązują na egzaminach.

Czytaj więcej
 
    Wyniki 1-10 z 2538    
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.