Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Kodeks etyki komornika sądowego


- Uchwała nr 1603/V Krajowej Rady Komorniczej z dnia 06 września 2016 r. ze zm. Kodeks Etyki Zawodowej Komornika Sądowego

Rozdział II Wykonywanie zawodu

§ 14. Obowiązek troszczenia się o sprawność, szybkość i rzetelność podejmowanych czynności egzekucyjnych

Komornik obowiązany jest troszczyć się o sprawność, szybkość i rzetelność podejmowanych czynności egzekucyjnych, a w szczególności: przestrzegać wyznaczonych terminów czynności i przyjmowania interesantów, czuwać nad biegiem spraw i niezwłocznie na wniosek stron udzielać informacji o wynikach postępowania, podejmować czynności bez zbędnej zwłoki i kontrolować systematycznie ich przebieg, dbać o zachowanie kultury i miejsca pracy odpowiednio do godności urzędu, w sprawach finansowych dochować szczególnej rzetelności i skrupulatności.
Komornik podczas przeprowadzanych czynności służbowych zobowiązany jest wskazać ich podstawę, przedstawić stosowne dokumenty, identyfikator służbowy oraz zachowywać się z należytą kulturą osobistą.
Komornik w zakresie ubioru swojego jak i pracowników, winien respektować uznane standardy i unikać ekstrawagancji.
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.