Racjonalizacja zatrudnienia w prokuraturze?
W związku z pracami parlamentarnymi nad ustawą o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011-2013, Prokurator Generalny Andrzej Seremet wielokrotnie pisemnie, a także w trakcie licznych rozmów i spotkań przekazywał Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi, Ministrowi Michałowi Boniemu, Ministrowi Sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, jak również Przewodniczącemu Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Stanisławowi Piotrowiczowi swoje krytyczne stanowisko związane z objęciem tą ustawą także prokuratury.
Podobne działania podejmował również Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Jamrogowicz, który w sprawie tej również wielokrotnie rozmawiał z posłami i senatorami.
Prokurator Generalny Andrzej Seremet argumentując swoje stanowisko, zwracał uwagę m.in. na fakt wyłączenia spod działania tej ustawy sądów powszechnych. Nadto podkreślał, że od końca 2007 r. do 2010 r. wzrost zatrudnienia w prokuraturze urzędników i innych pracowników był minimalny i wynikał jedynie z utworzenia Prokuratury Generalnej.
O swoich działaniach w tym zakresie Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformował także Prezydium Krajowej Rady Prokuratury, które poparło jego stanowisko, co znalazło wyraz w uchwale Krajowej Rady Prokuratury z 15 grudnia 2010 r.
źródło: www.pk.gov.pl