Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Powoływanie członków zespołu monitorującego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie


30-05-2011

Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie art. 10f ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180, poz. 1493, z późn. zm.) oraz zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 stycznia 2011 r. w sprawie Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (Dz. U. Nr 28, poz. 146) rozpoczyna procedurę powoływania członków Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

REKLAMA

Zgodnie z art. 10b ust. 1 ww. ustawy w skład Zespołu Monitorującego wchodzić będzie:

  • Krajowy Koordynator Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie;
  • siedmiu przedstawicieli organów administracji rządowej i jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych powołanych spośród osób zgłoszonych przez te organy i osób kierujących tymi jednostkami;
  • pięciu przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego powołanych spośród osób zgłoszonych przez stronę samorządową w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,
  • dziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych, związków i porozumień organizacji pozarządowych oraz kościołów i związków wyznaniowych powołanych spośród osób zgłoszonych przez te podmioty.

Podmioty wymienione w pkt 2 - 4 zobowiązane są do zgłoszenia jednej osoby jako kandydata na członka Zespołu Monitorującego.

Zgłoszony kandydat zobowiązany jest do spełniania następujących kryteriów:

  • realizuje szerokie spektrum zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zarówno ukierunkowanych na pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie, jak również na osoby stosujące przemoc w rodzinie,
  • przez co najmniej trzy lata zajmuje się realizacją zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy rodzinie,
  • bierze udział w tworzeniu i realizacji innowacyjnych rozwiązań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
  • posiada osiągnięcia z zakresu zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Kandydatów na członków Zespołu Monitorującego wytypowanych przez organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych mogą zgłaszać ogólnopolskie organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych działające na obszarze całego kraju.

Podstawowym, statutowym zadaniem tych organizacji jest działalność w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Organizacje te zobowiązane są do udokumentowania co najmniej czteroletniego doświadczenia w zakresie prowadzenia działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także do udokumentowania osiągnięć w zakresie realizowanych zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

źródło: www.mpips.gov.pl


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.