Poddanie uchwały pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia to objęcie jej projektu porządkiem obrad
29 kwietnia 2011 roku Izba Cywilna Sądu Najwyższego podjęła uchwałę w powiększonym składzie siedmiu sędziów, dotyczącą podejmowania uchwał przez walne zgromadzenie spółdzielni mieszkaniowej (sygn. akt III CZP 111/10).
„Poddaniem uchwały pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia - w rozumieniu art. 83 ust. 9 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (jedn. tekst: Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 ze zm.), który brzmi następująco:
Uchwałę uważa się za podjętą, jeżeli była poddana pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia, a za uchwałą opowiedziała się wymagana w ustawie lub statucie większość ogólnej liczby członków uczestniczących w walnym zgromadzeniu. Jednakże w sprawach likwidacji spółdzielni, przeznaczenia majątku pozostałego po zaspokojeniu zobowiązań likwidowanej spółdzielni, zbycia nieruchomości, zbycia zakładu lub innej wyodrębnionej jednostki organizacyjnej do podjęcia uchwały konieczne jest aby w posiedzeniach wszystkich części walnego zgromadzenia, na których uchwała była poddana pod głosowanie, uczestniczyła łącznie co najmniej połowa ogólnej liczby uprawnionych do głosowania, chyba, że statut stanowi inaczej.
- jest objęcie jej projektu porządkiem obrad walnego zgromadzenia.”
źródło: sn.pl