Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Nowy kierunek BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE na UWM


16-04-2011

Czy zastanawialiście się już, czy kończąc prawo znajdziecie prace w swoim zawodzie? Bo przecież z góry wiadomo że nie każdy dostanie się na  aplikacje. Status bezrobotnego z wyższym wykształceniem? Może warto pomyśleć ukończeniu jeszcze innego kierunku? Ciekawą perspektywą może okazać się kierunek bezpieczeństwo narodowe, które od przyszłego roku akademickiego powstanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

REKLAMA


Kilka lat temu utworzono  na UWM studia podyplomowe o podobnym profilu kształcenia. Utworzenie nowego kierunku wynika z zapotrzebowania na rynku pracy. Obecnie obserwuje się stały wzrost zapotrzebowania na specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, porządku, ochrony ludności i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia i sytuacje kryzysowe. W 2002 roku uchwalono  ustawy o stanie wojennym, stanie wyjątkowym i stanie klęski żywiołowej, co spowodowało, że gminy muszą utworzyć jednostki organizacyjne, które były by odpowiedzialne za reagowanie na zagrożenia tj. np. klęski żywiołowe.


Po ukończeniu tego kierunku absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich zespołach reagowania i zarządzania kryzysowego, a także w policji, straży pożarnej, wojsku, straży miejskiej, straży granicznej, służbach specjalnych oraz w firmach zajmujących się bezpieczeństwem.


Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone nie tylko przez pracowników Instytutu Nauk Politycznych, ale także osoby z innych wydziałów oraz wojska, policji i innych służb zajmujących się bezpieczeństwem.

W ofercie kształcenia znajdą się przedmioty z  nauk społecznych, humanistycznych oraz przedmioty kierunkowe, np.: prawne podstawy bezpieczeństwa, logistyka w sytuacjach kryzysowych. Program kształcenia przewiduje 6 tygodni praktyk zawodowych.

źródło: uwm.edu.pl



 


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.