Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa


E-learningowa służba przygotowawcza


03-09-2011

Elektroniczne szkolenia mogą zastąpić tradycyjną metodę edukacji. Jedną z największych zalet szkoleń e-learningowych jest możliwość samodzielnego wyboru czasu, w którym się szkolimy i ich nieodpłatność.

REKLAMA

Z portalu umożliwiającego przeprowadzenie służby przygotowawczej mogą skorzystać głównie małe jednostki samorządu terytorialnego. W szkoleniach ze służby przygotowawczej uczestniczą nowo zatrudnieni pracownicy samorządowi. Takie szkolenie musi przejść każdy pracownik, który podejmuje po raz pierwszy zatrudnienie na stanowisku urzędniczym lub kierowniczym w urzędzie.

Na portalu dostępnych jest 9 kursów: postępowanie administracyjne; podstawowe zagadnienia z ustawy o finansach publicznych; status prawny pracowników samorządowych; ustrój samorządu terytorialnego w Polsce; podstawowe zagadnienia z zakresu prawa zamówień publicznych; dostęp do informacji publicznej, a ochrona danych osobowych i informacji niejawnych; zagadnienia etyczne oraz kultura pracy urzędnika; zapoznanie z oprogramowaniem e-urząd; instrukcja kancelaryjna w urzędzie Jednostki Samorządu Terytorialnego. O liczbie kursów niezbędnych do odbycia służby przygotowawczej decyduje sekretarz jednostki samorządu terytorialnego bądź osoba odpowiedzialna za sprawy kadrowe w jednostce, wysyłający danego pracownika.

Kursy pozwalają na odbycie szkolenia oraz wzięcie udział w egzaminie z zakresu służby przygotowawczej w samorządzie. Szkolenia wykonane są w nowoczesnej formie kursów e-learningowych, gwarantujących zwiększenie wiedzy pracowników i podniesienie ich kwalifikacji zawodowych na stanowisku pracy. Aby skorzystać z elektronicznej formy szkoleń w ramach służby przygotowawczej należy poprosić organizatora odpowiedzialnego za szkolenia w samorządzie o zarejestrowanie urzędu w systemie.

Po zarejestrowaniu się na portal samorząd zapisuje na szkolenia dowolną ilość pracowników. Pracownicy logują się do systemu korzystając z indywidualnych loginów i haseł. Szkolenia mogą potrwać maksymalnie do 3 miesięcy.

Uczestnicy szkoleń ze służby przygotowawczej otrzymują m.in. komplet gotowych materiałów, a po pozytywnie zdanym egzaminie certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Formuła szkoleń jest bardzo wygodna. Pracownik uczy się w dogodnym dla siebie momencie, a jego opiekun na bieżąco otrzymuje informacje o przebiegu nauki.

MSWiA uruchomiło portal „Służby przygotowawczej” w kwietniu 2010 roku. Elektroniczna służba przygotowawcza prowadzona jest w ramach projektu Szkolenia i pomoc doradcza w zakresie etyki i unikania konfliktu interesu w samorządzie terytorialnym, Działanie 5.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

źródło: mswia.gov.pl


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.