Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Co ciekawego w kwartalniku


24-02-2011

Zakończyła się dystrybucja trzeciego numeru kwartalnika Ministerstwa Sprawiedliwości „Na wokandzie”.

REKLAMA

10.000 tys. egzemplarzy w październiku trafiło do sądów, prokuratur, studentów wydziałów prawa, oraz innych instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości.

W trzecim numerze kwartalnika przeczytamy artykuły dotyczące technologii internetowej oraz jej zastosowaniu w pracy sędziego oraz szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Warto przeczytać artykuły „Sądy na www” oraz „Po co komu portal?”, które pokazują, jak wiele Internet ma do zaoferowania Temidzie.

W III numerze znajdują się również wywiady z wybitnymi osobowościami prawniczymi. Sędzia Stanisław Dąbrowski w rozmowie z "Na wokandzie" analizuje kondycję krajowego sądownictwa z perspektywy wieloletniej pracy orzeczniczej, tak w sądach powszechnych, jak i Sądzie Najwyższym, profesor Zbigniew Radwański podsumowuje 13 lat prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego oraz odpiera zarzuty krytyków niektórych rozwiązań w przygotowywanym projekcie nowego kodeksu cywilnego, zaś prokurator Andrzej Seremet dzieli się spostrzeżeniami po półrocznym okresie sprawowania urzędu Prokuratora Generalnego.

Z myślą o studentach prawa zamieszczony został obszerny materiał na temat zawodu sędziego „Zakon Temidy”. Zawarte tam praktyczne informacje oraz wskazówki samych sędziów, mają pomóc młodszym czytelnikom w podjęciu decyzji, z jaką profesją związać swoją przyszłość.

Artykuły można także przeczytać w wersji elektronicznej na: www.nawokandzie.ms.gov.pl

Publikacja kwartalnika „Na wokandzie” jest jednym z zadań projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadania projektu:

  • opracowanie i dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych na temat wymiaru sprawiedliwości oraz praw obywatela w sądzie i prokuraturze,
  • spotkania edukacyjne dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, dla młodzieży szkół średnich i studentów,
  • rozwój sieci punktów obsługi interesantów w sądach powszechnych,
  • upowszechnianie informacji na temat alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów (mediacje i sądy polubowne),
  • modernizacja strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

źródło: ms.gov.pl


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.