Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Kto zostanie asystentem prokuratora?


30-06-2011

Projekt rozporządzenia sporządzony w Ministerstwie Sprawiedliwości nowe zasady, sposób i osoby odpowiedzialne za ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu na stanowisko asystenta prokuratora.

REKLAMA

Asystentem prokuratora będzie mogła zostać tylko osoba posiadająca dyplom ukończenia aplikacji ogólnej. Prokurator organizujący konkurs na potrzeby własnej jednostki ogłosi termin i miejsce konkursu na dwa miesiące przed terminem konkursu.

Postępowanie kwalifikacyjne rozpocznie się od sprawdzenia wymogów formalnych, m.in. potwierdzenia wykształcenia. Po wstępnym postępowaniu kwalifikacyjnym zostanie ogłoszona lista kandydatów dopuszczona do konkursu. Komisja konkursowa będzie składała się z maksymalnie 5 prokuratorów a sam konkurs zostanie przeprowadzony w formie pisemnej.

źródło: ms.gov.pl


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.