Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

Kamery na rozprawach sądowych?


10-04-2011

Obecnie przeprowadzane są procedury przetargowe na sprzęt do sal sądowych. W związku z czym nagrywanie rozpraw będzie możliwe w drugiej połowie tego roku, ale niestety tylko w niektórych sądach.

REKLAMA

Jest to bardzo kosztowna inwestycja. Według obliczeń Ministerstwa Sprawiedliwości  wdrożenie tego systemu będzie kosztować około 250 mln zł.

Nagrywanie rozpraw na pewno skróci czas ich trwania, ponieważ sędzia nie musiałby już dyktować protokolantowi zeznać świadków i wyjaśnień stron.

źródło: ms.gov.pl


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.