Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

II Prawnicze Targi Praktyk i Pracy już niebawem !!!


15-06-2012

BCSystems, Samorząd Studentów WPiA UW oraz Wydział Prawa i Administracji UW już po raz drugi zapraszają studentów prawa na Prawnicze Targi Praktyk i Pracy.

REKLAMA

20 i 21 marca 2012 roku w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się II edycja Prawniczych Targów Praktyk i Pracy. Patronat Honorowy nad Targami objął Minister Sprawiedliwości – Pan Jarosław Gowin.


Studenci i absolwenci prawa będą mogli spotkać się z potencjalnymi pracodawcami i uzyskać aktualne informacje na temat pracy, praktyk i staży w branży prawnej. Do grona wystawców i prelegentów dołączyli: Akademia Wiedzy, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury oraz Polska Izba Rzeczników Patentowych!

Dla uczestników targów przewidziano cykl bezpłatnych szkoleń i wykładów, m.in.:

  • wykład otwarty „A może aplikacje w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury?” – spotkanie z przedstawicielami KSSiP, na którym uczestnicy będą mogli otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie aplikacji ogólnej, sądowej i prokuratorskiej. Prelegenci opowiedzą m.in. o egzaminach wstępnych, przebiegu aplikacji i możliwościach pracy po jej ukończeniu. To niepowtarzalna okazja, gdyż KSSiP po raz pierwszy w swojej historii gości na Prawniczych Targach Praktyk i Pracy!
  • wykład otwarty „Ścieżka kariery w międzynarodowej kancelarii prawnej – GLN” – podczas spotkania radca prawny pan Michał Kubicz opowie o specyfice pracy oraz drodze rozwoju zawodowego w GLN. Uczestnicy wykładu będą mogli „od kuchni” zapoznać się z funkcjonowaniem międzynarodowej kancelarii.

Więcej informacji o szkoleniach oraz zapisach znajdą Państwo na stronie: http://targiprawnicze.pl/program-konferencji

 

 Podczas dwóch dni Targów firma BCSystems uruchomi punkt konsultacyjny, w którym studenci będą mieli możliwość zweryfikowania swojego CV oraz uzyskania porady dotyczącej kariery zawodowej. Studenci będą mieli także możliwość sprawdzenia znajomości prawniczego języka angielskiego.

Organizatorzy zaplanowali także wiele dodatkowych atrakcji oraz konkursów z nagrodami. Studenci mogą sprawdzić swoje umiejętności negocjacyjne w czasie Turnieju Negocjacyjnego, organizowanego wspólnie z Kołem Naukowym Mediacji i Negocjacji, Kancelarią Furtek Komosa Aleksandrowicz oraz Pracownią Gier Szkoleniowych.

Na zwycięzców konkursów czekają cenne nagrody, m.in. smartfony HTC Titan i HTC Radar, książki ufundowane przez firmę Wolters Kluwer oraz Ars Boni et Aequi, a także płatne staże w renomowanych kancelariach!

Studenci będą mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym wspólnie z kancelarią Accreo Legal.

Wśród uczestników Targów rozdanych zostanie także 100 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu „Czarny Ocean”.

Ponadto uczestnicy otrzymają bezpłatne kody dostępu do internetowych materiałów edukacyjnych od  serwisu prawa ArsLege! Największa baza testów na aplikacje w Polsce będzie pod zasięgiem Waszej ręki! ArsLege to wysoki poziom przygotowanych testów oraz gwarancja 100% zdawalności.

Podczas Targów zostanie przeprowadzone także badanie dotyczące wzajemnych oczekiwań studentów prawa i pracodawców.

 

Do śledzenia aktualności dotyczących Targów zapraszamy na stronę Targów www.targiprawnicze.pl, oraz na profil Targów na FB: link.

 

Prawnicze Targi Praktyk i Pracy, przy znaczącym wsparciu Samorządu Studentów WPiA UW, są organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i firmę doradczą BCSystems Sp. z o. o., specjalizującą się w usługach skierowanych do branży prawnej (zarówno do kancelarii, jak i działów prawnych firm).

 

TARGI W SKRÓCIE

Wystawcy:

Accreo Legal, Akademia Wiedzy, Allen & Overy, Baker & McKenzie, BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory, Chadbourne & Parke, Chajec Don-Siemion & Żyto, CMS Cameron McKenna,  Deloitte,  DLA Piper, Ernst & Young, FKA-Furtek  Komosa  Aleksandrowicz, Gide Loyrette Nouel, KPMG, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury, Linklaters, Magnusson, MDDP, Norton Rose, Okręgowa Izba Radców Prawnych, Ożóg i Wspólnicy, Polska Izba Rzeczników Patentowych, Samorząd Studentów WPiA UW, Studentprawa.pl, Sympozjum Legal English, Transkrypt Translation & ESP Teaching.

Patronat Honorowy:

Minister Sprawiedliwości Pan Jarosław Gowin

Partnerzy instytucjonalni:

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, Polski Związek Pracodawców Prawniczych

Organizacje wspierające:

Wolters Kluwer Polska, Wydawnictwo Ars boni et aequi

 

Patroni medialni:

karieraprawnika.pl, zakrecwprawo.pl, studentprawa.pl, Lexuss, Radio Kampus serwis prawa ArsLege, students.pl, Univerek.TV, student.lex.pl, dlastudenta.pl,  Lexis Nexis, Magiel, lex.edu.pl oraz NetTAX.

 

Materiały graficzne do pobrania:

http://targiprawnicze.pl/ 

 

Kontakt

 

Mariusz Skocz – BCSystems Legal Recruitment & Business Advisory

tel.: + 48 504 250 960

e-mail: mskocz@bcsystems.pl

 

Maja Gawrysiuk – Samorząd Studentów WPiA UW

tel.: +48 600 364 126

e-mail: mgawrysiuk@targiprawnicze.pl

Organizatorzy:

BCSystems Sp. z o.o. to polska, certyfikowana firma doradcza, która powstała w 2006 roku. Od początku naszego istnienia specjalizujemy się w usługach skierowanych do branży prawnej, zarówno do kancelarii jak i działów prawnych firm.

Specjalizacja w kierunku rozwoju usług dla kancelarii i działów prawnych firm jest wynikiem posiadanego przez nas w tej dziedzinie doświadczenia.  Z powodzeniem realizujemy procesy rekrutacyjne do wszelkich działów prawnych kancelarii oraz firm. Świadczymy kompleksowe usługi HR (rekrutacje od paralegali po partnerów, systemy ocen okresowych, systemy wynagrodzeń, etc.), szkolimy prawników oraz realizujemy projekty z obszaru doradztwa biznesowego, w zakresie którego łączymy politykę personalną ze strategią biznesową kancelarii lub działu prawnego. Posiadamy ponadto doświadczenie w rekrutacji całych zespołów prawniczych.

Posiadamy także własne media w postaci portali internetowych, jak np. www.karieraprawnika.pl czy programy skierowane do studentów prawa np. www.zakrecwprawo.pl.

Nasza kompleksowa i profesjonalna obsługa, skuteczność i jakość działań zyskały uznanie zarówno polskich jak i międzynarodowych kancelarii prawnych, klientów korporacyjnych. Nasz sukces jest wynikiem odpowiedzi na potrzeby Klientów.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego to wydział o ponad 200-letniej tradycji. Jest jednym z największych i najlepszych wydziałów, kształcących przyszłych prawników w Polsce. Naszą pozycję na rynku edukacyjnym potwierdzają corocznie rankingi szkół wyższych, w których Wydział Prawa i Administracji UW znajduje się w ścisłej czołówce, a w Warszawie jest niekwestionowanym liderem. Obecnie na naszym Wydziale studiuje prawie 6500 studentów, ponad 1800 słuchaczy studiów podyplomowych oraz wykłada prawie 200. nauczycieli akademickich, w tym ponad 70. profesorów.

To tu w ramach sześciu instytutów najlepsi kształcą najlepszych. Kadrę profesorską na Wydziale Prawa i Administracji UW tworzą najwybitniejsi specjaliści z różnych dziedzin nauk prawnych. Naszymi wykładowcami są, m.in.: Sędzia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego – prof. Marek Safjan, Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego – prof. Janusz Trzciński, Sędzia Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu – prof. Lech Garlicki, Prezydent
m. st. Warszawy – prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Izby Cywilnej Sędzia Sądu Najwyższego – prof. Tadeusz Ereciński, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego, a także wielu innych specjalistów i praktyków.

Dzięki temu nasi studenci zdobywają od najlepszych w tej dziedzinie nie tylko wiedzę teoretyczną. Przede wszystkim mają możliwość dowiadywać się na bieżąco o problemach prawnych u samego źródła, od prawników wielkiego formatu, którzy mają kontakt z praktyką prawniczą na najwyższym szczeblu. Możliwość bezpośredniego kontaktu z najlepszymi specjalistami i praktykami daje naszym studentom szansę na wnikliwe analizowanie bieżącej sytuacji wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz precyzyjne przygotowanie się do zawodu wykonywanego w przyszłości.

Staramy się łączyć dwustuletnią tradycję i wysoki poziom nauczania z nowoczesnością, którą zapewniają, m.in. kontakty z czołowymi uczelniami wszystkich krajów Unii Europejskiej i wieloma innymi zagranicznymi uniwersytetami ze wszystkich kontynentów, możliwość samodzielnego zarządzania studiami oraz bardzo dobrze wyposażone sale dydaktyczne i nowoczesna Biblioteka Wydziałowa.
Bogata oferta dydaktyczna Wydziału obejmuje studia stacjonarne i niestacjonarne na kierunku prawo oraz studia niestacjonarne dwustopniowe na kierunku administracja, a ponadto studia doktoranckie (stacjonarne i niestacjonarne) oraz 25 studiów podyplomowych. Na naszym Wydziale działa sześć szkół prawa obcego: amerykańskiego, angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego.


Promowane aktualności

Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.