Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Art. 7. Zasady postępowania i stosowania paliw nie spełniających wymagań jakościowych


Dz.U.2024.0.1209 t.j. - Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
1. Zabrania się transportowania, magazynowania, wprowadzania do obrotu oraz gromadzenia w stacjach zakładowych:
1) paliw ciekłych niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 1 lub art. 6 czasowa zmiana wymagań jakościowych dla paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych ust. 3;
2) biopaliw ciekłych niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 2 albo art. 4 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych wobec biopaliw ciekłych ust. 2 albo art. 6 czasowa zmiana wymagań jakościowych dla paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych ust. 3;
3) innych paliw odnawialnych niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 6.
2. Zabrania się transportowania, magazynowania, wprowadzania do obrotu oraz gromadzenia w stacjach zakładowych gazu skroplonego (LPG), jeżeli nie spełnia wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 3.
3. Zabrania się wprowadzania do obrotu sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz jego używania w stacjach zakładowych, jeżeli nie spełnia wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 4.
4. Zabrania się transportowania, magazynowania oraz wprowadzania do obrotu lekkiego oleju opałowego, jeżeli nie spełnia wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 rozporządzenie w sprawie wymagań wobec olejów oraz instalacji i warunków stosowania ciężkich olejów opałowych ust. 2.
5. Zabrania się stosowania:
1) ciężkiego oleju opałowego w instalacjach energetycznego spalania paliw,
2) oleju do silników w statkach żeglugi śródlądowej
- jeżeli nie spełniają one wymagań jakościowych, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 rozporządzenie w sprawie wymagań wobec olejów oraz instalacji i warunków stosowania ciężkich olejów opałowych ust. 2.
6. Zabrania się wprowadzania do obrotu biopaliw ciekłych, o wymaganiach jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 4 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych wobec biopaliw ciekłych ust. 2. Biopaliwa te mogą być dostarczane wyłącznie do wybranych flot.
7. Zabrania się wprowadzania do obrotu skroplonego gazu ziemnego (LNG) oraz jego używania w stacjach zakładowych, jeżeli nie spełnia wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 5.
7a. Zabrania się wprowadzania do obrotu paliw stałych:
1) o których mowa w art. 2 katalog pojęć ustawowych ust. 1 pkt 4a lit. e i g;
2) o których mowa w art. 2 katalog pojęć ustawowych ust. 1 pkt 4a lit. f;
3) niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3a wymagania jakościowe dla paliw stałych ust. 2;
4) niesortowanych;
5) dla których nie wystawiono wymaganego świadectwa jakości.
8. Zabrania się obejmowania procedurą celną dopuszczenia do obrotu paliw stałych, z przeznaczeniem, o którym mowa w art. 1 zakres regulacji ustawy ust. 2:
1) wymienionych w art. 2 katalog pojęć ustawowych ust. 1 pkt 4a lit. e i g,
2) o których mowa w art. 2 katalog pojęć ustawowych ust. 1 pkt 4a lit. f,
3) niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3a wymagania jakościowe dla paliw stałych ust. 2,
4) niesortowanych
– przywiezionych z terytorium państwa trzeciego w rozumieniu art. 4 wyjaśnienie pojęć ustawowych pkt 2 ustawy z dnia 19 marca 2004 r. – Prawo celne (Dz. U. z 2023 r. poz. 1590 i 1598) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
9. Do zgłoszenia celnego o objęcie procedurą dopuszczenia do obrotu paliwa stałego należy dołączyć oświadczenie o przeznaczeniu tego paliwa.
10. Zabrania się transportowania, magazynowania, wprowadzania do obrotu wodoru oraz jego gromadzenia w stacjach zakładowych, jeżeli nie spełnia wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3 rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ust. 2 pkt 7.
Orzeczenia: 4

Do

Art. 7. Zasady postępowania i stosowania paliw nie spełniających wymagań jakościowych

sąd wydał

4

orzeczeń

Sprawdź
LexLege.pl

Uzyskaj dostęp

do pełnej bazy

ponad 260 000

orzeczeń.

Sprawdź

LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa

LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 20,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 49,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 279,00 zł

Kup dostęp
TESTUJ TERAZ
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.