Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Zasady działania CATALYST


Rozdział IX, Autoryzacja dłużnych instrumentów finansowych przy Catalyst

§ 33. Przedmiot autoryzacji przy Catalyst

1. Przedmiotem autoryzacji w ramach Catalyst zwanej dalej „autoryzacją przy Catalyst” mogą być obligacje oraz inne instrumenty finansowe o charakterze dłużnym emitowane na podstawie właściwych przepisów prawa polskiego lub obcego.
2. Przyznanie autoryzacji przy Catalyst następuje po spełnieniu warunków określonych w § 35 – 36 niniejszych Zasad.

§ 34. Autoryzacja przy Catalyst emisji dłużnych instrumentów finansowych

1. Uzyskanie autoryzacji przy Catalyst dla danej emisji dłużnych instrumentów finansowych oznacza rejestrację emisji w systemie informacyjnym Catalyst oraz zobowiązanie się przez emitenta do wykonywania obowiązków związanych z przekazywaniem informacji bieżących i okresowych, których zasady oraz zakres i terminy przekazywania określają przepisy Rozdziału II oraz Załącznika Nr 1 do niniejszych Zasad.
2. Uzyskanie autoryzacji następuje z chwilą podjęcia przez Giełdę uchwały o przyznaniu autoryzacji, wskazującej oznaczenie identyfikujące emisję w systemie informacyjnym Catalyst.
3. Obowiązek przekazywania informacji, o których mowa w ust. 1, powstaje począwszy od dnia roboczego następującego po dniu uzyskania autoryzacji.

§ 36. Wniosek o przyznanie autoryzacji przy Catalyst

1. Przyznanie autoryzacji przy Catalyst następuje na podstawie wniosku emitenta składanego do Giełdy w odniesieniu do każdej emisji dłużnych instrumentów finansowych.
2. Do wniosku należy załączyć:
1) raport o emitencie,
2) informację o otrzymanej ocenie ratingowej, jeżeli została sporządzona, wraz z dokumentem potwierdzającym ocenę,
3) akt założycielski albo inne dokumenty określające status prawny emitenta oraz aktualny, jednolity tekst statutu emitenta,
4) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli emitent podlega wpisowi do właściwego rejestru,
5) oświadczenie, że nie toczy się wobec emitenta postępowanie upadłościowe lub likwidacyjne,
6) zobowiązanie emitenta do przestrzegania postanowień Zasad Działania Catalyst.
3. W przypadku ubiegania się przez emitenta o uzyskanie autoryzacji przy Catalyst dla kolejnej emisji dłużnych instrumentów finansowych w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy od przyznania ostatniej autoryzacji, wniosek o którym mowa w ust. 2 może nie zawierać załączników wskazanych w pkt. 3 – 5, o ile zamieszczone w nich informacje nie uległy zmianie, oraz załącznika wskazanego w pkt. 6.
4. Wzór wniosku oraz zakres informacji jakie powinien zawierać wniosek o przyznanie autoryzacji określa Załącznik Nr 2 do niniejszych Zasad.
5. Zakres informacji jakie powinien zawierać raport o emitencie określa Załącznik Nr 3 do niniejszych Zasad.

§ 37. Pozbawienie autoryzacji przy Catalyst

W przypadku, gdy emitent, którego dłużne instrumenty finansowe uzyskały autoryzację przy Catalyst nie wykonuje obowiązków związanych z przekazywaniem informacji bieżących lub okresowych lub wykonuje je nienależycie, albo w inny sposób narusza interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu może zostać pozbawiony autoryzacji.
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.