Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ
Zarządzenie Nr 44 Ministra Finansów w sprawie określenia szczegółowych warunków odbywania praktyki oraz przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych na stanowisko inspektora kontroli skarbowej
- Zarządzenie Nr 44 Ministra Finansów z dnia 21 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków odbywania praktyki oraz przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych na stanowisko inspektora kontroli skarbowej
Dyrektor urzędu może skierować pracownika urzędu, za jego zgodą lub na jego wniosek, do odbycia praktyki.
Praktyka polega na odbyciu stażu zawodowego w wyznaczonych przez dyrektora urzędu komórkach organizacyjnych urzędu, a w szczególności na uczestnictwie w postępowaniach kontrolnych lub postępowaniach przygotowawczych.
1. Praktyka zaczyna się nie później niż 3 miesiące od dnia złożenia wniosku lub wyrażenia zgody przez pracownika, o których mowa w § 3.
2. Odbycie praktyki w innych komórkach organizacyjnych urzędu niż komórka, w której zatrudniony jest kandydat, powinno rozpocząć się po upływie co najmniej 3 miesięcy od rozpoczęcia praktyki.
1. W trakcie odbywania praktyki kandydat podlega, nie częściej niż 2 razy w roku, okresowym sprawdzianom wiedzy.
2. Kandydat, który uzyskał negatywny wynik ze sprawdzianu wiedzy, ma prawo przystąpić do niego ponownie.
3. Terminy oraz zakres okresowych sprawdzianów wiedzy określa dyrektor urzędu, który skierował pracownika do odbycia praktyki.
1. Zadaniem opiekuna jest udzielanie kandydatowi pomocy w realizacji praktyki oraz czuwanie nad jej prawidłowym przebiegiem.
2. Opiekun, w uzgodnieniu z kierującymi komórkami organizacyjnymi urzędu, w których kandydat ma odbywać praktykę, planuje i organizuje szczegółowy przebieg praktyki.
1. Przebieg praktyki dokumentowany jest w dzienniku praktyki.
2. Dziennik praktyki zawiera:
1) informacje o odbytym stażu zawodowym w komórkach organizacyjnych urzędu, w tym o zakresie postępowań kontrolnych lub postępowań przygotowawczych, w których uczestniczył kandydat;
2) informacje o zaliczeniu okresowych sprawdzianów wiedzy;
3) opinie kierujących komórkami organizacyjnymi urzędu, w których kandydat odbywał praktykę;
4) opinie inspektorów kontroli skarbowej, prowadzących postępowania kontrolne lub postępowania przygotowawcze, w których kandydat uczestniczył;
5) opinię opiekuna.
Praktyka kończy się sporządzeniem przez opiekuna opinii z przebiegu praktyki wraz z oceną przygotowania kandydata do samodzielnego wykonywania obowiązków inspektora kontroli skarbowej. Opinia powinna uwzględniać:
1) wyniki okresowych sprawdzianów wiedzy;
2) udział w postępowaniach kontrolnych lub postępowaniach przygotowawczych;
3) opinie, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 3 i 4.