
Art. 80. Obowiązki informacyjne i ewidencyjne organizatora kształcenia podyplomowego
Dz.U.2024.0.814 t.j. - Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej
2. Organizator kształcenia, o którym mowa w art. 75 organizator kształcenia podyplomowego ust. 1 pkt 1–5, za pośrednictwem SMK:
1) publikuje plany kształcenia w danym roku;
2) przekazuje do CMKP harmonogram kształcenia podyplomowego, o którym mowa w art. 66 rodzaje kształcenia podyplomowego ust. 1 pkt 1–3, na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem tego kształcenia. CMKP może wstrzymać publikację harmonogramu w przypadku naruszenia powyższego terminu lub stwierdzenia niezgodności z obowiązującym programem kształcenia.
3. Organizator kształcenia corocznie do dnia 10 stycznia przedkłada CMKP sprawozdanie z prowadzonej działalności w zakresie kształcenia podyplomowego w roku poprzednim.
4. CMKP prowadzi ewidencję organizatorów kształcenia prowadzących kształcenie podyplomowe na podstawie danego programu kształcenia. Ewidencja jest jawna.
5. Do ewidencji wpisuje się następujące dane:
1) oznaczenie organizatora kształcenia, adres miejsca świadczenia działalności lub adres korespondencyjny oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP);
2) formę organizacyjno-prawną organizatora kształcenia;
3) określenie rodzaju i dziedziny lub zakresu kształcenia, w odniesieniu do specjalizacji – numer i okres obowiązywania decyzji o uzyskaniu akredytacji;
4) miejsce prowadzenia kształcenia, w odniesieniu do zajęć teoretycznych i praktycznych.
5a. Organizator kształcenia posiadający akredytację, o której mowa w art. 75a udzielanie akredytacji na prowadzenie specjalizacji i wpis na liste jednostek szkolących, w przypadku zmiany danych, o których mowa w ust. 5, przekazuje do CMKP za pośrednictwem SMK informacje o zmianach w terminie 14 dni od dnia ich powstania.
6. (uchylony)
7. Warunkiem dokonywania określonych ustawą czynności za pomocą SMK jest założenie konta w sposób umożliwiający potwierdzenie danych podmiotu zamierzającego wykonywać działalność w zakresie kształcenia podyplomowego, o którym mowa w ust. 1, do dokonywania tych czynności.
8. Potwierdzenia, o którym mowa w ust. 7, dokonuje się na podstawie wniosku o nadanie uprawnień:
1) podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub
2) potwierdzonego przez Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych w zakresie danych podmiotu zamierzającego prowadzić działalność w zakresie kształcenia podyplomowego, o którym mowa w ust. 1.
9. Weryfikacji podmiotu, o którym mowa w ust. 7, dokonuje Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, a w przypadku wystąpienia z wnioskiem o udzielenie akredytacji na prowadzenie specjalizacji – CMKP.

Uzyskaj dostęp
do pełnej bazy
ponad 260 000
orzeczeń.
Sprawdź
LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa
LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
20,00 zł
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
49,00 zł
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
279,00 zł