Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Ustawa o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników


Dz.U.2024.0.375 t.j. - Ustawa z dnia 13 października 1995 r. o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników

Rozdział 6. Zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe i końcowe

Art. 20. Przepis przejściowy

Numery identyfikacyjne nadane na podstawie ustawy wymienionej w art. 19 zmiana ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym stają się NIP. Przepis art. 8 uchylony ust. 2 stosuje się odpowiednio.

Art. 21. Przepis przejściowy

Do zgłoszeń rejestracyjnych, o których mowa w art. 9 pojęcie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów ustawy wymienionej w art. 19 zmiana ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym, wniesionych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się dotychczasowe przepisy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym.

Art. 22. Przepis przejściowy

1. Zwalnia się z obowiązku ewidencyjnego, na okres 4 lat, podmioty będące wyłącznie podatnikami podatków stanowiących dochody budżetów gmin.
2. Minister Finansów może, w drodze rozporządzenia, zwolnić na czas określony niektóre grupy podatników z obowiązku identyfikacyjnego.
3. Minister Finansów może, w drodze rozporządzenia, ze względu na ochronę informacji niejawnych, uregulować odrębnie tryb nadawania numerów identyfikacji podatkowej oraz warunki posługiwania się tymi numerami.

Art. 23. Wejście ustawy w życie

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1996 r.


----------
[Ustawa została ogłoszona 12.12.1995 r. - Dz.U. z 1995 r. poz. 702]
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.