Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

AKT ARCHIWALNY - Ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt


Akt uchylony z dniem 2023-01-06.
Dz.U.2021.0.1542 t.j. - AKT ARCHIWALNY - Ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt

Rozdział 8. Przepisy przejściowe i końcowe

Art. 34. Przepis przejściowy

1. Do czasu wyczerpania zapasu kolczyków dla bydła Agencja wydaje kolczyki nieodpłatnie posiadaczom bydła nieoznakowanego, według kolejności zgłoszeń.
2. Do dnia 31 grudnia 2004 r. Agencja wydaje nieodpłatnie:
1) księgi rejestracji oraz dodatkowe kartki wsadowe do tych ksiąg - posiadaczom bydła;
2) księgi rejestracji oraz dodatkowe kartki wsadowe do tych ksiąg - posiadaczom owiec, kóz i świń.
3. Do czasu wyczerpania zapasu druków paszporty koni mogą być wydawane według wzoru określonego w dotychczasowych przepisach.

Art. 34a. Przepis przejściowy

Do dnia 31 grudnia 2007 r. podmiot, o którym mowa w art. 5 podmioty prowadzące rejestry koniowatych, wydaje posiadaczowi konia paszport konia pomimo, że nie jest znany numer identyfikacyjny ojca konia, jeżeli posiadacz dołączy do zgłoszenia zawierającego numer identyfikacyjny matki konia, negatywne wyniki badań tego konia w kierunku: nosacizny (Glanders), niedokrwistości zakaźnej koni (Equine infectious anaemia) i zarazy stadniczej (Dourine).

Art. 34b. Przepis przejściowy

Do dnia poprzedzającego dzień, o którym mowa w art. 9 zgłoszenie numeru siedziby stada, rzeźni lub zakładu przetwórczego albo spalarni ust. 3 akapit pierwszy rozporządzenia nr 21/2004, owce i kozy przeznaczone do handlu mogą być znakowane w sposób określony dla owiec i kóz nieprzeznaczonych do handlu.

Art. 35. Przepis przejściowy

Do postępowań wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.

Art. 36. Przepis przejściowy

1. Zwierzęta gospodarskie oznakowane na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za oznakowane w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
2. Bydło i konie zaopatrzone w paszport wydany na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za zaopatrzone w paszport w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.
3. Księgi rejestracji dla bydła, owiec i kóz wydane i prowadzone na podstawie dotychczasowych przepisów uznaje się za wydane i prowadzone w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy.

Art. 37. Przepis przejściowy

1. Owce i kozy oznakowane przed dniem wejścia w życie ustawy oraz nie później niż 14 dni od tego dnia, za pomocą znaku identyfikacyjnego pozwalającego na odczytanie numeru identyfikacyjnego nadanego przez podmiot prowadzący księgę lub rejestr w zakresie owiec i kóz, w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, nie podlegają powtórnemu oznakowaniu na zasadach określonych w niniejszej ustawie.
2. Nie później niż 14 dni od dnia wejścia w życie ustawy podmiot prowadzący księgę lub rejestr w zakresie owiec i kóz, w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, udostępni nieodpłatnie Agencji dane zawarte w tych księgach lub rejestrach, niezbędne do prowadzenia przez Agencję rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych.

Art. 38. Przepis przejściowy

Dane pozyskane do dnia wejścia w życie ustawy przez:
1) Agencję w celu prowadzenia rejestru zwierząt oznakowanych lub zaopatrzonych w paszporty,
2) podmioty, o których mowa w art. 7 kompetencje Agencji w przypadku wprowadzenia na terytorium RP lub wysłania z terytorium RP zwierząt gospodarskich ust. 5 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999 r. poz. 752, z późn. zm.), w celu prowadzenia ksiąg i rejestru koni,
3) organy Inspekcji Weterynaryjnej w celu prowadzenia rejestru podmiotów, o którym mowa w art. 5 podmioty prowadzące rejestry koniowatych i art. 31 upoważnienie do czynności kontrolnych i uprawnienia kontrolujących ustawy wymienionej w pkt 2
- wykorzystuje się przy tworzeniu Systemu.

Art. 39. Przepis przejściowy

Ilekroć w odrębnych przepisach jest mowa o rejestrze zwierząt oznakowanych lub zaopatrzonych w paszporty, rozumie się przez to rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.

Art. 40. Przepis przejściowy

Dotychczasowe przepisy wykonawcze, wydane na podstawie art. 7 kompetencje Agencji w przypadku wprowadzenia na terytorium RP lub wysłania z terytorium RP zwierząt gospodarskich ust. 27 pkt 1, pkt 3-5 ustawy wymienionej w art. 38 przepis przejściowy pkt 2, zachowują moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych odpowiednio na podstawie art. 8 rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych ust. 4, art. 13 zakres informacji w rejestrze koniowatych ust. 2, art. 15 opłaty za czynności identyfikacji koniowatych i dokumenty identyfikacyjne ust. 2 i 3, art. 17 oznakowanie zwierząt gospodarskich ust. 5, art. 19 zgłoszenie oznakowania bydła, wydanie paszportu bydła ust. 7, art. 23 księga rejestracji ust. 4 oraz art. 24 ewidencja zwierząt wprowadzanych na targ, wystawę, pokaz lub konkurs albo do obrotu lub skupu ust. 4 niniejszej ustawy.

Art. 41. Wejście ustawy w życie

Ustawa wchodzi w życie z dniem uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską członkostwa w Unii Europejskiej, z wyjątkiem:
1) art. 34 przepis przejściowy, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia;
2) art. 14 dokument identyfikacyjny koniowatego ust. 6 pkt 2 i ust. 7, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2005 r.


----------
[Ustawa została ogłoszona 30.04.2004 r. - Dz. U. z 2004 r. poz. 872]
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.