Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Art. 12. Nadzór nad działalnością grupy producentów


Dz.U.2023.0.1145 t.j. - Ustawa z dnia 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach oraz o zmianie innych ustaw
1. Nadzór nad działalnością grupy sprawuje dyrektor oddziału regionalnego Agencji właściwy ze względu na siedzibę grupy.
2. Dyrektor oddziału regionalnego Agencji w ramach sprawowanego nadzoru przeprowadza kontrole w zakresie:
1) poprawności i zgodności ze stanem faktycznym danych zawartych we wniosku, o którym mowa w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 1, i planie biznesowym, o którym mowa w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 3 pkt 3, lub wniosku, o którym mowa w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 2, i planie biznesowym, o którym mowa w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 4 pkt 3;
2) spełniania przez grupę warunków, o których mowa w art. 3 działalność grupy jako przedsiębiorcy lub art. 3a działalność spółdzielni jako grupy oraz w przepisach wydanych na podstawie art. 6 rozporządzenie w sprawie wykazu produktów i grup produktów;
3) realizacji planu biznesowego, o którym mowa w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 3 pkt 3 lub w art. 8 wniosek o wydanie decyzji administracyjnej dla grupy producentów ust. 4 pkt 3.
2a. Kontrole, o których mowa w ust. 2:
1) pkt 1 – przeprowadza się przed wydaniem decyzji, o której mowa w art. 7 wpis grupy do rejestru grup producentów ust. 1 pkt 1;
2) pkt 2 i 3 – przeprowadza się co najmniej raz na trzy lata, licząc od dnia wydania decyzji, o której mowa w art. 7 wpis grupy do rejestru grup producentów ust. 1 pkt 1.
3. Czynności kontrolne są wykonywane przez osoby posiadające imienne upoważnienie wydane przez dyrektora oddziału regionalnego Agencji.
4. Upoważnienie zawiera wskazanie osoby upoważnionej do wykonywania czynności kontrolnych, ich miejsce i zakres oraz podstawę prawną do ich wykonywania.
5. Przed przystąpieniem do czynności kontrolnych osoba upoważniona do ich wykonywania jest obowiązana okazać imienne upoważnienie.
6. Osoby upoważnione do wykonywania czynności kontrolnych mają prawo do:
1) wstępu na teren nieruchomości należących do grupy;
2) żądania pisemnych lub ustnych informacji związanych z przedmiotem kontroli;
3) wglądu do dokumentów związanych z przedmiotem kontroli, sporządzania z nich odpisów, wyciągów lub kserokopii oraz zabezpieczania tych dokumentów.
7. Osoba wykonująca czynności kontrolne sporządza z tych czynności protokół.
8. Protokół podpisuje osoba wykonująca czynności kontrolne oraz kontrolowany.
9. W przypadku odmowy podpisania protokołu przez kontrolowanego protokół podpisuje tylko osoba wykonująca czynności kontrolne, dokonując w protokole stosownej adnotacji o tej odmowie.
10. W przypadku gdy kontrolowany nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w protokole, może, w terminie 14 dni od dnia doręczenia protokołu, zgłosić dyrektorowi oddziału regionalnego Agencji umotywowane zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole.
11. Minister właściwy do spraw rynków rolnych określi, w drodze rozporządzenia, wzór imiennego upoważnienia do wykonywania czynności kontrolnych, mając na względzie ujednolicenie informacji zawartych w upoważnieniu.
12. Prezes Agencji przekazuje, raz na kwartał, ministrowi właściwemu do spraw rynków rolnych zbiorcze zestawienie informacji o przeprowadzonych kontrolach oraz informację o sposobie realizacji przez grupę zaleceń lub wniosków – w przypadku ich sformułowania.
Orzeczenia: 2

Do

Art. 12. Nadzór nad działalnością grupy producentów

sąd wydał

2

orzeczeń

Sprawdź
LexLege.pl

Uzyskaj dostęp

do pełnej bazy

ponad 260 000

orzeczeń.

Sprawdź

LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa

LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 12,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 35,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 199,00 zł

Kup dostęp
TESTUJ TERAZ
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.