Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

AKT ARCHIWALNY - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2016 r. w sprawie regulaminu organizacyjno-porządkowego wykonywania tymczasowego aresztowania


Akt uchylony z dniem 2023-01-01.
Dz.U.2016.0.2290 - AKT ARCHIWALNY - Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2016 r. w sprawie regulaminu organizacyjno-porządkowego wykonywania tymczasowego aresztowania

Rozdział 8. Organizacja komisji penitencjarnej w areszcie śledczym

§ 45. Powołanie komisji penitencjarnej

1. Dyrektor powołuje w areszcie śledczym komisję penitencjarną, zwaną dalej „komisją”, o której mowa w art. 75 komisja penitencjarna § 1 Kodeksu. W zależności od potrzeb dyrektor może powołać kilka komisji.
2. Dyrektor, powołując komisję, określa w szczególności imienny skład członków komisji, terminy posiedzeń, tryb rozpatrywania spraw oraz, w razie potrzeby, udział poszczególnych jej członków w posiedzeniach przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających przeprowadzenie tej czynności na odległość z jednoczesnym bezpośrednim przekazem obrazu i dźwięku.

§ 46. Skład i organizacja pracy komisji penitencjarnej

1. Komisja składa się z co najmniej trzech osób. W skład komisji wchodzą, w szczególności, kierownicy działów penitencjarnego, ochrony oraz ewidencji lub osoby ich zastępujące.
2. Pracami komisji kieruje dyrektor lub inna wyznaczona przez niego osoba.
3. Przewodniczący wyznacza sekretarza spośród członków komisji.
4. W posiedzeniu komisji uczestniczy wychowawca tymczasowo aresztowanego, którego dotyczy wniosek o wydanie decyzji lub opinii.

§ 47. Decyzje i opinie komisji penitencjarnej

1. Komisja ogłasza decyzje oraz wyraża opinie po wysłuchaniu tymczasowo aresztowanego i w jego obecności.
2. Decyzje i opinie sporządza się na piśmie wraz z uzasadnieniem i zamieszcza w teczce osobopoznawczej tymczasowo aresztowanego.

§ 48. Oznaczanie zakładów karnych z oddziałem aresztu śledczego

Dla celów przenoszenia tymczasowo aresztowanych, o których mowa w art. 223 przeniesienie tymczasowo aresztowanego do zakładu karnego § 5 i 6 Kodeksu, rodzaje zakładów karnych z oddziałem aresztu śledczego oznacza się:
1) zakład karny dla młodocianych – TA/M;
2) zakład karny dla odbywających karę po raz pierwszy – TA/P;
3) zakład karny dla recydywistów penitencjarnych – TA/R;
4) zakład karny dla odbywających karę aresztu wojskowego – TA/W.
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.