Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

§ 51a Rozrachunek z limitem tolerancji


1. W przypadku, gdy rozrachunek transakcji dokonywany jest na podstawie zleceń rozrachunku dostarczonych przez jego strony i zawierających dyspozycje jego przeprowadzenia w zakresie świadczenia pieniężnego, a wskazane w tych zleceniach wartości tego świadczenia nie są tożsame, rozrachunek ten może nastąpić według wskazań zawartych w zleceniu rozrachunku dostarczonym przez jedną z jego stron, o ile różnica pomiędzy wskazanymi wartościami świadczenia pieniężnego nie przekracza wartości ustalonej według zasad określonych w uchwale Zarządu Krajowego Depozytu (rozrachunek z limitem tolerancji).
2. Rozrachunek z limitem tolerancji może nastąpić pod warunkiem, że:
1) obie strony zgodziły się na rozrachunek danej transakcji z limitem tolerancji, albo
2) jedna strona rozrachunku wyraziła zgodę na rozrachunek danej transakcji z limitem tolerancji, a druga strona nie sprzeciwiła się dokonaniu rozrachunku tej transakcji z limitem tolerancji w sposób określony w uchwale Zarządu Krajowego Depozytu.
3. Rozrachunek z limitem tolerancji jest przeprowadzany według następujących zasad:
1) w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 - rozrachunek następuje według wartości wskazanej w zleceniu rozrachunku dostarczonym przez stronę, która ponosi odpowiedzialność za dostarczenie papierów wartościowych;
2) w przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 – rozrachunek następuje według wartości wskazanej w zleceniu rozrachunku dostarczonym przez stronę, która nie zgodziła się na rozrachunek z limitem tolerancji, ale się mu nie sprzeciwiła.
4. W przypadku, jeżeli zgodnie z uchwałą Zarządu Krajowego Depozytu, o której mowa w § 51 pkt 4, rozrachunek transakcji wymaga dostarczenia do Krajowego Depozytu zleceń rozrachunku zarówno przez uczestników będących stronami rozrachunku transakcji, jak również przez podmiot organizujący obrót określonymi instrumentami finansowymi, zasady, o których mowa w ust. 1 i 2, stosuje się odpowiednio, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6.
5. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, rozrachunek z limitem tolerancji następuje według wartości wskazanej w zleceniu rozrachunku dostarczonym przez podmiot organizujący obrót instrumentami finansowymi będącymi przedmiotem transakcji.
6. Jeżeli w przypadku, o którym mowa w ust. 4, tylko jedna ze stron rozrachunku transakcji zgodziła się na rozrachunek tej transakcji z limitem tolerancji, rozrachunek transakcji z limitem tolerancji dochodzi do skutku pod warunkiem, że wartość transakcji wskazana przez drugą stronę rozrachunku, która nie sprzeciwiła się dokonaniu rozrachunku tej transakcji z limitem tolerancji, odpowiada wartości transakcji wskazanej przez podmiot organizujący obrót instrumentami finansowymi będącymi przedmiotem transakcji.
LexLege.pl

Uzyskaj dostęp

do pełnej bazy

ponad 260 000

orzeczeń.

Sprawdź

LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa

LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 20,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 49,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 279,00 zł

Kup dostęp
TESTUJ TERAZ
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.