
§ 19 Wniosek w sprawie zawarcia umowy o uczestnictwo w zakresie innym niż emitent
1) określenie rodzaju uczestnictwa, o które ubiega się wnioskodawca,
2) wskazanie, zgodnie z klasyfikacją określoną w § 11 ust. 1-4, rodzaju działalności, w ramach której wnioskodawca zamierza uczestniczyć w systemie depozytowym, oraz typu lub typów uczestnictwa, o których przyznanie ubiega się on w ramach tego rodzaju działalności, a ponadto, jeżeli wskazany został typ uczestnictwa reprezentant albo izba rozrachunkowa, wskazanie, odpowiednio, uczestnika albo podmiotu nie będącego uczestnikiem, dla którego wnioskodawca zamierza wykonywać działalność w tym zakresie,
3) wskazanie podmiotu albo podmiotów mających wykonywać obowiązki reprezentanta dla wnioskodawcy oraz zakresu wykonywania przez nich tych obowiązków, jeżeli wnioskodawca ubiega się o uczestnictwo pośrednie.
2. Jeżeli wnioskodawca ubiega się o uczestnictwo bezpośrednie, wniosek powinien zawierać oświadczenie stwierdzające, że wnioskodawca zapoznał się z zamieszczonymi na stronie internetowej Krajowego Depozytu zasadami przesyłania i odbierania oświadczeń i informacji sporządzonych w formie elektronicznej, stosowanymi w stosunkach pomiędzy Krajowym Depozytem a uczestnikami bezpośrednimi, oraz że jest świadomy warunków, które jako uczestnik bezpośredni powinien spełniać zgodnie z § 24 ust. 3.
3. Postanowienie ust. 2 nie dotyczy wnioskodawcy ubiegającego się o uczestnictwo w zakresie związanym z posiadaniem rachunku zbiorczego lub rachunku papierów wartościowych prowadzonego w Krajowym Depozycie i zamierzającego działać w systemie depozytowym za pośrednictwem operatora kont. W takim przypadku wniosek powinien zawierać oświadczenie w sprawie ustanowienia określonego uczestnika bezpośredniego operatorem kont dla wnioskodawcy.
4. Jeżeli wnioskodawca ubiega się o przyznanie mu typu uczestnictwa depozytariusz zagraniczny, wniosek powinien zawierać oświadczenie stwierdzające, że wnioskodawca zna treść przepisów art. 3 obowiązek podatkowy, art. 4a uwzględnianie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz art. 30b podatek zryczałtowany od dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i pochodnych instrumentów finansowych ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2010 r., Nr 51 poz.307 z późn. zm.) i ma świadomość tego, że osoby fizyczne będące podatnikami tego podatku mają obowiązek składania polskim urzędom skarbowym zeznań podatkowych o wysokości dochodu (straty) osiągniętego przez nich w roku podatkowym z odpłatnego zbycia papierów wartościowych i z realizacji praw wynikających z papierów wartościowych, o których mowa w art. 3 objaśnienie pojęć pkt 1 lit.b ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a także tego, że z przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych wynika obowiązek zapłaty przez tych podatników podatku dochodowego od tego dochodu.

Uzyskaj dostęp
do pełnej bazy
ponad 260 000
orzeczeń.
Sprawdź
LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa
LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
20,00 zł
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
49,00 zł
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
279,00 zł