Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Regulamin Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.


- Regulamin Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

ROZDZIAŁ XIV. EWIDENCJA TRANSAKCJI GIEŁDOWYCH

§ 164. .

1. Niezwłocznie po zawarciu transakcji są wystawiane i przekazywane członkom giełdy oraz do Krajowego Depozytu karty umów będące dowodem zawarcia transakcji giełdowych.
2. Karty umów przekazywane są w formie przekazu elektronicznego. W sytuacjach nadzwyczajnych karty umów mogą być przekazywane w formie i w sposób określony przez Zarząd Giełdy.
3. W terminie określonym przez Zarząd Giełdy w Szczegółowych Zasadach Obrotu Giełdowego strony transakcji mogą zgłosić przewodniczącemu sesji sprzeciw co do zgodności kart umów z przyjętymi przez giełdę zleceniami. Nie zgłoszenie sprzeciwu oznacza ich potwierdzenie.
3a. Przepisów ust. 3 nie stosuje się do transakcji pakietowych z dniem rozliczenia ustalonym na dzień zawarcia transakcji oraz transakcji pakietowych zawieranych poza godzinami sesji giełdowych.
4. W przypadku zgłoszenia przez członka giełdy sprzeciwu dalszy tok postępowania określa przewodniczący sesji.

§ 165. .

Karty umów i informacje o anulowaniu transakcji, przekazywane są do Krajowego Depozytu w trybie i na zasadach określonych w umowie, o której mowa w § 167 ust. 2.

§ 166. .

Zarząd Giełdy może określić w Szczegółowych Zasadach Obrotu Giełdowego szczegółowy sposób wystawiania kart umów, udostępniania ich członkom giełdy oraz ich przekazywania do Krajowego Depozytu.

§ 167. .

1. Uczestnicząc w rozliczaniu transakcji giełdowych członkowie giełdy obowiązani są przestrzegać odpowiednich przepisów Krajowego Depozytu.
2. W celu zapewnienia bezpiecznego i sprawnego przebiegu rozliczeń transakcji giełdowych, w tym realizacji wymogów, o którym mowa w art. 2 ust. 1 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/582, Giełda współdziała z Krajowym Depozytem i KDPW_CCP S.A., określając w drodze umowy zasady współpracy w tym zakresie.
3. Do rozliczania transakcji zawieranych na giełdzie ma zastosowanie nowacja rozliczeniowa, o której mowa w art. 45h rozliczanie transakcji ust. 2 Ustawy, w zakresie i na zasadach określonych w Ustawie oraz regulacjach Krajowego Depozytu.

§ 168. .

1. (uchylony)
2. Karta umowy powinna określać w szczególności:
1) numer własny (numer operacji rozliczeniowej),
2) datę zawarcia transakcji,
3) kod instrumentów finansowych będących przedmiotem transakcji,
4) liczbę instrumentów finansowych będących przedmiotem transakcji,
5) kurs transakcji,
6) rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż),
7) indywidualny kod członka giełdy zawierającego transakcję,
8) numer i datę złożenia zlecenia maklerskiego,
9) wskaźnik typu działania.
3. Zarząd Giełdy może określić w Szczegółowych Zasadach Obrotu Giełdowego dodatkowe informacje, które powinny być zawarte w karcie umowy.
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.