Na potrzeby naszej witryny używamy plików cookie w celu personalizacji treści i reklam, analizowania ruchu na stronie oraz udostępniania funkcji mediów społecznościowych.Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
Sprawdź też: politykę cookiespolitykę prywatności.

Akceptuję
ArsLege - testy z prawa

LexLege Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ

Art. 85. Przepis przejściowy


Dz.U.2023.0.2048 t.j. - Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie
1. Stypendia przyznane na podstawie art. 22 uprawnienia organu nadzorczego wobec władz polskiego związku sportowego lub art. 23a ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 1, oraz na podstawie art. 34 nagrody pieniężne i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe ust. 1, 2 i 6 lub art. 35 odznaki, wyróżnienia i nagrody pieniężne za szczególną aktywność i osiąganie wybitnych osiągnięć w działalności w zakresie sportu ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 2, przysługują do końca okresu, na jaki zostały przyznane.
2. Osoby, którym przyznano świadczenie pieniężne na podstawie art. 23b ust. 1, 1a lub 2 ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 1, oraz na podstawie art. 38 obowiązkowe ubezpieczenie zawodnika od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie ust. 1 lub art. 38a ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 2, zachowują prawo do tego świadczenia.
3. Do postępowań w sprawach świadczeń pieniężnych, o których mowa w art. 23b ust. 1, 1a lub 2 ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 1, oraz na podstawie art. 38 obowiązkowe ubezpieczenie zawodnika od następstw nieszczęśliwych wypadków w uprawianym sporcie ust. 1 lub art. 38a ustawy, o której mowa w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 2, wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy stosuje się przepisy dotychczasowe.
4. Przyznanie świadczeń pieniężnych ze środków budżetu państwa dla osób, które zdobyły medal na igrzyskach olimpijskich, które odbyły się przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, następuje na podstawie przepisów dotychczasowych, z tym że art. 38 ust. 1 pkt 5 ustawy uchylanej w art. 93 utrata mocy ustawy pkt 2 nie stosuje się.
5. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, art. 36 świadczenie pieniężne dla reprezentantów Polski zaklasyfikowanych na igrzyska ust. 2 pkt 7 stosuje się.
Orzeczenia: 1

Do

Art. 85. Przepis przejściowy

sąd wydał

1

orzeczeń

Sprawdź
LexLege.pl

Uzyskaj dostęp

do pełnej bazy

ponad 260 000

orzeczeń.

Sprawdź

LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa

LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 12,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 35,00 zł

Kup dostęp
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena: 199,00 zł

Kup dostęp
TESTUJ TERAZ
Wykrzyknik

Kliknij "Lubię to!", aby otrzymywać informacje o promocjach, rabatach, aktualnościach.