
§ 65 Anulowanie transakcji
2. Anulowanie transakcji może nastąpić nie później niż 180 minut od jej zawarcia oraz nie później niż 120 minut po zakończeniu dnia obrotu. Spółka może zawiesić obrót instrumentem dłużnym będącym przedmiotem transakcji, której dotyczy wniosek o anulowanie, do czasu podjęcia decyzji przez Spółkę.
3. W przypadku anulowania transakcji Zarząd Spółki może anulować również inne transakcje zawarte na danym instrumencie dłużnym po rejestracji przez platformę transakcyjną rynku zlecenia, o którym mowa w ust. 1, jednakże pod warunkiem wyrażenia zgody na anulowanie przez więcej niż połowę członków będących stronami transakcji podlegających anulowaniu, jeżeli przedmiotem transakcji tych członków jest liczba instrumentów dłużnych stanowiących, co najmniej 90 % całkowitego wolumenu transakcji podlegających anulowaniu (przez całkowity wolumen transakcji rozumie się sumę liczby instrumentów dłużnych, będących przedmiotem wszystkich podlegających anulowaniu transakcji, pomnożoną przez dwa).
4. Transakcję anulowaną uważa się za niezawartą. Zlecenia, które były podstawą zawarcia anulowanej transakcji, nie są przywracane na rynek.
5. Decyzja o anulowaniu transakcji przekazywana jest niezwłocznie do publicznej wiadomości.
6. Spółka przekazuje KNF informację o każdym wniosku o anulowanie transakcji wraz z kopią wszystkich dokumentów, które dotyczą tego wniosku.

Uzyskaj dostęp
do pełnej bazy
ponad 260 000
orzeczeń.
Sprawdź
LexLege - Baza aktów prawnych i orzecznictwa
LexLege na 24 godziny
1-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
20,00 zł
LexLege na 1 miesiąc
31-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
49,00 zł
LexLege na 12 miesięcy
365-dniowy dostęp do bazy orzecznictwa, interpretacji podatkowych i aktów prawnych
Cena:
279,00 zł