Pełny system informacji prawnej LexLege SPRAWDŹ
AKT ARCHIWALNY - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych I Administracji z dnia 3 listopada 2011 r. w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu
Akt uchylony z dniem 2020-04-24.
Dz.U.2011.263.1571 - AKT ARCHIWALNY - Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych I Administracji z dnia 3 listopada 2011 r. w sprawie baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu
Główny Geodeta Kraju tworzy bazy danych dotyczące zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu na podstawie materiałów zgromadzonych w zasobie.
1. Materiały dotyczące zobrazowań lotniczych, zobrazowań satelitarnych, ortofotomapy i numerycznego modelu terenu przyjęte do zasobu do dnia wejścia w życie rozporządzenia wchodzą w skład odpowiednio baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu określonych w rozporządzeniu.
2. Główny Geodeta Kraju, w celu utworzenia baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu, podejmuje działania polegające na:
1) utworzeniu systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 17;
2) weryfikacji materiałów, o których mowa w ust. 1;
3) zasileniu baz danych;
4) wdrożeniu procedur zapewniających bezpieczeństwo systemu oraz gromadzonych w nim danych.
System teleinformatyczny przeznaczony do prowadzenia baz danych dotyczących zobrazowań lotniczych i satelitarnych oraz ortofotomapy i numerycznego modelu terenu zapewnia w szczególności:
1) kontrolę dostępu do danych i autoryzację użytkowników;
2) import, eksport, przechowywanie, aktualizację, weryfikację jakości i udostępnianie informacji, dokumentów, zbiorów danych i opisujących je metadanych;
3) wyszukiwanie, wizualizację i przeglądanie zbiorów danych;
4) analizy przestrzenne;
5) transformacje i przetwarzanie zbiorów danych;
6) archiwizację.